Imunitní systém

19. června 2008 v 12:22 |  Péče o pejska

Odolný imunitní systém

Zlatí retrívři jsou určeni pro pobyt venku. Mají sílu, hbitost a nádhernou symetrii při pohybu a nádhernou ochrannou srst. Když však váš pejsek zkoumá a užívá si různá prostředí, bude vystaven řadě různých vlivů. Aby se váš zlatý retrívr s těmito vlivy účinně vyrovnal, je závislý na odolnosti svého imunitního systému. Ale kvalita jeho stravy a některých speciálních přísad může denně napomáhat jeho přirozené ochraně.
Imunitní systém vašeho zlatého retrívra má dvě významné složky - vrozenou obranu a adaptivní obranu. Vrozená obrana psa zahrnuje fyzické překážky, jako je pokožka a srst, sliznice a ochranná vrstva dýchacího a gastrointestinálního traktu. Adaptivní obrana sestává z imunitních buněk a protilátek, které se aktivují, jakmile napadající látky poruší první linii přirozené obrany vašeho pejska.
Peroxidace je přirozený proces, který pomáhá tělu zničit buňky, jež nejsou nadále užitečné. Pokud ji však neudržujete pod kontrolou, může také zničit nebo poškodit zdravé buňky, například buňky imunitního systému. Antioxidanty jsou obvykle obsaženy v ovoci a zelenině a mohou pomoci podporovat imunitní systém vašeho pejska před peroxidací.
Pro zlatého retrívra je přínosné vyvážené prvotřídní krmení doplněné o důležité antioxidanty, jako je vitamin E, které podporují jeho přirozenou obranyschopnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama