Nevhodné povely

20. června 2008 v 15:34 |  Výcvik info

Nevhodné povely

V tomto příběhu si názorně předvedeme co dělají nevhodné povely se psem:))
Je to opsáno z knihy Aby nezlobili od Davida Applebyho.
Asi se Vám to zdá dost dlouhé, ale stojí to za přečtení:))
Pan Frank sedí v křesle u krbu a sleduje v televizi svůj oblíbený sportovní pořad, když se ve dveřích do pokoje objeví rodinný boxer Bruno. Bruno, velmi živý pes v nejlepších letech, se právě vrátil z procházky s paní Frankovou a je zablácený od hlavy až k patě. Pan Frank, který chce chránit koberec v pokoji, se snaží zahnat Bruna co nejrychleji do kuchyně.
"Bruno!" vykřikne.

Tenhle zvuk znamená "pojď ke mně", to už Bruno dávno ví, a tak celý šťastný vyťapká do koberce řadu blátivých stop až k panu Frankovi, který znovu vykřikne:
"Ne! Ven, Bruno!"
Bruno se zastaví při slovech "ne" a "ven", ale když znovu slyší své jméno, vykročí, teď už pomaleji, k panu Frankovi, který už se přestává ovládat.
"Bruno!" zařve.
Bruno nakloní hlavu do strany; pak, znepokojen páníčkovým agresivním chováním, se přihrbí.
"Bruno!" vykřikne pan Frank, který už je úplně bez sebe, protože se pořád nedostavuje žádaná reakce.
Bruno už je celou situací tak stresovaný, že vyskočí a snaží se dát panu Frankovi najevo svou podřízenost tím, že mu olízne rozzlobený obličej. Pan Frank, s košilí ozdobenou dvěma zablácenými stopami tlapek, málem vyletí z kůže.
"Dolů!" zaječí.
Bruno rychle skočí na podlahu. Pan Frank při pohledu na další blátivé stopy ny koberci vykřikne:
"Ven!"
Bruno rozpozná signál "ven" a rychle zamíří ke dveřím. Pan Frank si při pohledu na ustupujícího Bena neodpustí poslední výčitku.
"Jsi ošklivý pes," procedí mezi zuby.
Bruno se zastaví. To je divné, pochopil pánův povel, vykročil ke dveřím, a stejně k němu pán vysílá agresivní signály, což znamená další problémy, takže Bruno rychle lehne na koberec a převalí se na záda, aby dal najevo podřízenost, a přitom z něj cáká bláto na všechny strany. Reakce pana Franka je působivá a je doprovázena velmi zajímavou řečí.
Paní Franková, která si svlékala kabát a zouvala se, strčí hlavu do dveří, aby zjistila, co se vlastně děje. Naskytne se jí šokující pohled. Koberec je pokrytý otisky tlapek. Bruno leží na zádech a dál dává najevo podřízenost, kterou si rozzlobený pán Frank vykládá jako výsměch a chce psa potrestat.
"Tak hloupého psa jsem ještě neviděl!" prská.
Paní Franková luskne prsty a zavelí: "Do kuchyně!" přičemž ještě podpoří povel tím, že ukáže příslušným směrem. Bruno signály rozpozná a v okamžiku vyskočí a utíká do kuchyně.
"Hodný pes," řekne paní Franková automaticky a Bruno, teď už dokonale chápající, co se po něm chce, šťastně vpochoduje do kuchyně.
Pan Frank padne do křesla a mumlá: "To je zvláštní. Když tomu psovi něco řeknu já, tak si dělá co chce."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama