Pohádka

19. června 2008 v 14:57 |  Moudrá slova

Něco o psech


PES-NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA.
Pes je to nejvěrnější zvíře, co existuje.Je pánovi natolik věrný ,že když vidí, jak pánovi někdo ubližuje a ví že neví jak mu pomoci, tak je schopný se rozplakat tak,že mu po tváři stékají droboulinké slzy.Psi se dožívají průměrného věku 15-16 let.Menší plemena se dožívají vyššího věku než větší. Asi o dva až tři roky.Pes je dobrý obranář.Pomáhá policii,armádě,nemocným a slepým lidem.Pro psi, co nemají domov, jsou psí útulky.
Psí útulky poskytnou pejskovi domov, než si ho někdo vezme.

PES
Byl jednou jeden pes. Byl sám tak se chtěl zkamarádit s někým s kým by mu bylo bezpečno. POmyslel si: Půjdu za vlkem. On je ze všech nejsilnější a ničeho se nebojí.
Přišel za vlkem a zeptal se: "Ty jsi ze všech nejsilnější?" "Ano" odpověděl vlk. "Mohu s tebou žít?" Zeptal se pes. "Proč ne?" odpověděl vlk. Žili spolu nějaký čas, až jedné noci psa něco vystrašilo a začal štěkat. Vlk ho upozornil: "Neštěkěj kamaráde, přijde medvěd a oba nás zahubí" Medvěd je nejsilnější, pomyslel si pes a druhý den se rozloučil s vlkem a šel k medvědovi.
Došel k medvědu a zeptal se: "Ty jsi ze všech nejsilnější?" "Ano" odpověděl medvěd. "Mohu s tebou žít?" Zeptal se pes. "Proč ne?" odpověděl medvěd. Žili spolu 3 dny a pak si pes řekl, že medvěda vyzkouší a v noci začal štěkat. Medvěd ho ale varoval "Neštěkěj kamaráde, přijde tygr a oba nás zahubí" Tygr je nejsilnější, pomyslel si pes. Ráno se rozloučil s medvědem a šel za tygrem.
Když našel tyga znovu se zeptal: "Ty jsi ze všech nejsilnější?" "Ano" odpověděl medvěd. "Mohu s tebou žít?" Zeptal se pes. "Proč ne?" odpověděl tygr. Pes strávil u tygra týden,ale pak ho znovu napadlo že by mohl zkusit v noci zaštěkat. Tygra hned jak pes začal štěkat dostal strach a řekl: "Neštěkěj kamaráde, přijde člověk se zbraněmi a oba nás zahubí" Člověk je nejsilnější, pomyslel si pes. Další den se pes vydal hledat člověka.
Člověk dal psovi najíst, napít, pohladil ho. Pes začal v štěkat a člověk řekl:" Jen si štěkěj kamaráde, ať všichni vědí, že jsi můj"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama