Zdravé trávení

19. června 2008 v 12:20 |  Výživa

Šťastní psi mají zdravé trávení

Váš pes se vyvinul jako masožravec. Zuby vašeho zlatého retrívra jsou stavěny tak, aby držely kořist a trhaly ji. Má krátký a jednoduchý zažívací trakt specificky uzpůsobený zpracování masa, které konzumuje. Vyvinul se jako masožravec a je uzpůsoben tak, aby trávil živočišné bílkoviny a tuky.
Složky zajišťující trávení a vláknina v krmivu pro zlatého retrívra jsou důležité pro jeho gastrointestinální zdraví a trávení. Pravděpodobnost přenosu nestrávených látek do tlustého střeva, kde mohou způsobit nežádoucí plynatost a uvolňování stolice, snižují snadno stravitelné přísady, jako jsou velmi kvalitní proteiny z kuřecího a rybího masa a vajec.
Vláknina ve stravě nabývá na objemu a pomáhá přesouvat jídlo do střev. Přidání správného množství a typu vlákniny do výživy zlatého retrívra vede k dobré kvalitě stolice a pomáhá pravidelnému vyprazdňování a zdravým střevům. Přirozeným zdrojem vlákniny je řepná dřeň, která je objemná a rozložitelná střevními bakteriemi.

Řepná dřeň je rozkládána střevními bakteriemi a vznikají bohaté látky (mastné kyseliny s krátkým řetězcem), které poskytují energii trávicím buňkám a napomáhají procesu trávení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama