Zvracení

25. června 2008 v 11:46 |  Nemoci psů
Zvracení ( vomitus) je násilné vypuzení obsahu žaludku a počátečního úseku tenkého střeva. Je to aktivní děj, který je spojený s určitým úsilím.Zvracení je nutné odlišit od regurgitace ( jícnového zvracení ).
Zvracení představuje koordinovanou činnost zažívacího , svalového a nervového aparátu jehož výsledkem je vypuzení potravy, tekutin, nebo zbytků z trávicího systému.Je zahájeno přímou stimulací centra pro zvracení v mozkovém kmeni, nebo nepřímo pomocí chemoreceptorů přítomných v trávicím traktu. Zvracení většinou předchází projevy nevolnosti ( neklid, úzkost, zvýšené vylučování slin, opakované polykání, zívání a nadavování).Zvratky jsou nejčastěji kyselého pH , ale mohou mít i pH zásadité ( pokud pocházejí ze střeva).
Zvracení se často mylně spojuje se zánětem žaludku, přičemž se zapomíná na skutečnost, že může mít celou řadu příčin nacházející se mimo zažívací trakt.
Příčiny zvracení:
- onemocnění trávícího aparátu : záněty hltanu, jícnu, žaludku, tenkého a tlustého střeva, nádory žaludku a střev, cizí tělesa v trávicím traktu, zácpy, komprese dutých útrob procesy ve stěně nebo mimo jejich stěnu, dilatace a torze žaludku, parazitární infekce, alergické reakce na krmivo.
- onemocnění ostatních orgánů dutiny břišní : onemocnění jater ( záněty, selhání, nádory, poruchy produkce žluči ), nemoci slinivky břišní , ledvin, dělohy, stěny dutiny břišní.
- celkové infekční, parazitární, metabolické a hormonální onemocnění.
- zvláštní skupinu tvoří onemocnění centrální nervové soustavy
- intoxikace ( otravy)
- psychogenní zvracení - při úrazech, šoku, strachu, vzrušení.
- někdy se zvracení vyskytuje při graviditě a falešné březosti.
Při prvních příznacích onemocnění trávicího traktu( začátek zvracení a průjmu),by jsme měli u pacienta nastolit hladovku. Lačnění je pozitivní zásadou, navozující odpočinek sliznici žaludku a střev. Pokud byl pacient na počátku onemocnění v dobré výživné kondici, nemá ani několikadenní hladovka nežádoucí účinky.Při zvracení se doporučuje nepodávat potravu ani nápoje po dobu 12 hodin.Pokud je u pacienta pouze průjem bez zvracení umožníme mu přístup k tekutině.Taktéž pokud po 12 hodinách přestane pacient zvracet nabídneme tekutinu. Krmivo se doporučuje nepodávat 24 hodin.
Na tuto hladovku by mělo navazovat podávání diety.Ta by měla být vždy nedílnou součástí léčby a měla by trvat 3 - 5 dnů. Ukončujeme ji 1 - 2 dny po skončení klinických příznaků. Dieta musí splňovat následující zásady: měla by být hypoalergenní a měla by obsahovat jen jeden zdroj dietní bílkoviny a cukru. Někdy se potýkáme s problémem zajistit chutnost krmiva, aniž by byli přidány nedietní součásti.
Vhodným zdrojem bílkovin je dietní maso, které pacient dosud nikdy, nebo alespoň posledních 6 měsíců nepožíval, popřípadě použijeme alternativní zdroje bílkovin.
Co je tedy nejlepším zdrojem bílkovin ? Nejdietnější se jeví nízkotučný tvaroh, vařené libové kuřecí, krůtí nebo králičí maso. Jako přílohu a tedy zdroj sacharidů můžeme použít rýži a vařené brambory.Tyto přílohy podáváme v poměru 1:1 až 1:4, optimální se jeví poměr 1: 2 ve prospěch příloh. Možná jste se právě podivili zmínce o podávání brambor. Novější poznatky poukazují na zcela neodůvodněný názor o nevhodnosti jejich zkrmování u masožravců. Bramborový škrob je sice méně stravitelný , ale po povaření stravitelnost výrazně stoupá a stává se dietní potravinou.Vařené brambory by měly být podávány vždy teplé, neboť chladnutím stravitelnost klesá.
S úspěchem se používají i granulované dietní krmné směsi, které jsou dnes ve veterinárních ambulancích běžně k dostání. Dietní krmení podáváme pacientovi v malých dávkách , alespoň 3 až 4 krát denně. Nejlepší je kašovitá forma , ohřátá na teplotu těla.Pro zajímavost uvádím , že jako přílohu lze používat též bramborovou kaši, nebo syrový banán, jako zdroj bílkovin sóju.
Na závěr je potřeba zdůraznit , že pokud zvracení a průjem ovlivňují celkový zdravotní stav ( apatie, nechutenství,dechové potíže aj.), je třeba neprodleně vyhledat veterinárního lékaře.
Příklady domácích diet:
Rozvařená rýže+ nízkotučný tvaroh
+ kuřecí, krůtí, králičí, rybí, jehněčí maso
Rozvařené brambory+ nízkotučný tvaroh
+ kuřecí, krůtí, králičí, rybí jehněčí maso
Jako výrazně hypoalergenní dieta se jeví podávání brambor a rybího filé, popř. jejich granulovaná podoba.
Zdroj:HK Vet
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama