Civilizační choroby, alergie a kožní problémy psů III.!!!

8. srpna 2008 v 12:06 |  Nemoci psů

Závěr terapie klasické veterinární medicíny při řešení alergií a kožních problémů


Pacient není vyléčen

Střevní mikroflóra je nadále v nerovnováze, škodlivé bakterie ve střevě dál ubírají organismu důležité živiny s následkem jejich nedostatku a látková výměna těchto škodlivých bakterií nadále produkuje jedovaté látky s následkem dále se prohlubující otravy organismu přetěžováním detoxikačních orgánů (játra, ledviny).

Samotný pacient a jeho majitel prošli po dlouhou dobu mnohým utrpením se spoustou nepohodlí. Majitel psa zmařil mnoho času (utratil spoustu peněz), ale úspěch se nedostavil >> pacient není vyléčen. Důvodem je neodhalená (nehledaná) a tudíž neodstraněná příčina potíží.


Symptomy jen potlačeny

Klasickou (školní) veterinární medicínou v současné době používané postupy při řešení alergických a kožních potížích dodávají pro pacienta a jeho majitele zpravidla neuspokojivý výsledek.

I přes dlouhodobé nasazení veterinárních dietních krmiv, antibiotik, kortikoidů a jiných syntetických medikamentů zůstává spoustě pacientů více či méně alergických symptomů, které výrazně snižují kvalitu jejich života.

Léčebné postupy klasické veterinární medicíny při řešení alergií často pouze potlačují symptomy, ale na samotné příčině potíží nic nemění.

Terapie praktických léčitelů zvířat u alergií a kožních problémůPraktický léčitel zvířat nezkoumá, zda - li se jedná o Atopii (alergie na roztoče, plísně, pyly) a nebo o Hypersenzitivitu (alergie na krmivo), protože ví, že se téměř vždy jedná o symptomy nedostatku (jednostranná výživa), jedovatými odpady přetížený organismus (syntetické látky) a často pak o kombinaci obojího.

Osvědčeným základním opatřením při řešení alergií, kožních problémů a ostatních forem civilizačních chorob psů (klouby, trávící, dýchací a močové potíže, reprodukční problémy, rakovina a jiné) je tento sanační program:
Vyčištění střev >> Doplnění dobrých bakterií >> Detoxikace + Změna výživy

Ostatně praktický léčitel zvířat má také vyzkoušeno, že pravidelná sanační kůra prováděná jedenkrát ročně, spojená s doplněním chybějících přírodních minerálních látek, přírodních stopových prvků, přírodních vitamínů a kvalitních (za studena lisovaných) esenciálních mastných kyselin každému organismu vždy prospívá.

Majiteli psů nejčastěji vyhledávaní léčitelé zvířat používají ve své praxi osvědčené přírodní doplňky výživy od firmy cdVet. Všechny produkty cdVet jsou vyrobeny výhradně z přírodních komponentů, proto nemají žádné vedlejší účinky, neobsahují žádné spouštěče chorob, při jejich užívání nevznikají resistence a navíc nehrozí nebezpečí z předávkování.
Poznámka: Zkušený léčitel zvířat může při sanaci organismu psa nebo kočku podpořit současně také homeopaticky.

Postup pro vyčištění střev a detoxikaci organismu:

Hladovka jeden nebo dva dny

Podle stupně a délky trvání příznaků nemoci psa (záněty kůže, uší, svědivost) necháme pacienta 1 až 3 dny bez jídla, kdy podáváme jen vodu (horší stav pacienta = delší hladovka).
Trávicí trakt organismu se hladovkou vyprázdní, odpočine si a hlavně ušetří energii spojenou jinak s trávením potravy, kterou pak může použít na následnou vnitřní sanaci. Hladovka také usnadňuje bezproblémový přechod (průjem, řídká stolice, nadýmání) na novou zdravou výživu.
Poznámka: Většina psů hladovku bez problémů zvládá. Spíš ji někdy hůře snáší majitel psa nebo jeho rodina. Musíme to vydržet a přitom dáme pozor na falešnou solidaritu ze strany rodinných příslušníků (babička, děti). Pro snazší průběh hladovky můžeme podávat zeleninu, ovoce, slabý masový nebo zeleninový vývar.


Vyčištění střev

Prvním zásadně nejdůležitějším krokem k nápravě je přirozené (přírodní) vyčištění střev. Porušenou střevní mikroflóru je nutné očistit od škodlivých patogenních bakterií. Vzorem je vlk, který věděl, že s pomocí určitých bylin lze docílit obrazné "vymetení" střevních stěn (tuto možnost dnešní domestikovaní psi již nemají).
Darm Vital (Vitální střevo) dodá střevům čistící byliny a zeleninové extrakty, které zneškodní škodlivé patogenní bakterie a ty střevo opustí. Darm Vital dále doplní vitamíny, rozhýbe střevní peristaltiku a zlepší klima pro dobré bakterie (sanace).

Po očistě střev od hnilobného povlaku a jejich rozhýbání může organismus opět lépe přijímat živiny (pokud je podávána zdravá výživa). Doba čistící kůry je 2 týdny.

Poznámka: Bez vyčištění střev nemohou (zcela logicky) mít jakákoli jiná opatření úspěch.


Doplnění dobrých bakterií

Po vyčištění střev od škodlivých patogenních bakterií (hnilobný povlak) je nutné ozdravit střevní mikroflóru doplněním dobrých bakterií, které jsou pro zdravou a přirozenou symbiosu ve střevě a tím pro zdraví organismu nepostradatelné (vyvážení střevní mikroflóry).

Speciální kombinace fermentovaných bylin velmi zdařilé receptury cdVet v doplňku výživy Darm Aktiv (Aktivní střevo), který podporuje kvalitu a řízení příjmu živin, doplní dobré bakterie a pomůže ve střevě osídlit novou zdravou mikroflóru (kolonizace).
Doplněk výživy Darm Aktiv začneme podávat současně s některým produktem z níže uvedeného bodu "Detoxikace orgánů". Doba kůry pro vyvážení a ozdravení střevní mikroflóry s Darm Aktivem je 4 až 6 týdnů.


Detoxikace orgánů

Závěrečným krokem vnitřní sanace organismu, především pak jeho vnitřních orgánů (ledviny, játra) je detoxikace, kterou zahájíme současně s doplňováním dobrých bakterií (Darm Aktiv).

Pomocí bylin se vnitřní orgány (ledviny, játra) postupně zbaví starých usazených jedů (syntetické vitamíny z krmiv, antibiotika, očkovací látky, medikamenty a jiné odpady).
Doplněk výživy Dog Fit (Čistič orgánů) používáme při krátce trvajících potížích (týdny až měsíce) všech forem a projevů civilizačních chorob.

Krmný doplněk Toxisan (Intenzivní čistič orgánů) aplikujeme psům s déle trvajícími potížemi (měsíce až roky). Detoxikace trvá v závislosti na stupni zanesení organismu 6 až 12 týdnů.


Záněty & infekce

Psům, kteří v době sanace trpí zánětem (zánět uší, kůže, hnisavé rány apod.) podáváme po vyčištění střev přípravek Propolis Herbal. cdVet Propolis Herbal je přírodní doplněk stravy mimořádně unikátní receptury sestávající z čistého včelího propolisu, rakytníku, spiruliny a z bylin.

Propolis se skládá z mnoha rozličných a pro organismus velmi potřebných substancí: vitamíny, aminokyseliny, mastné kyseliny, stopové prvky a jiné. Mimořádně oceňovanou substancí propolisu jsou flavonoidy, které brání vzniku bolestí a urychlují léčení ran.

Propolis působí v organismu jako přírodní antibiotikum >> potlačuje plísně, bakterie a choroboplodné zárodky >> dokáže předcházet i léčit infekce a záněty.


Změna výživy a doplnění chybějících stavebních látek
Díky vyčištěným střevům může organismus psa opět lépe přijímat živiny. Oproti klasické veterinární medicíně (dietní krmiva) praktičtí léčitelé vědí, že především při řešení alergických potíží je pro trvalý úspěch velmi důležité psa krmit přírodě blízkou širokospektrální a zdravou výživou, která neobsahuje syntetické látky (umělé vitamíny, ochucovadla, barviva, konzervační látky apod.).

Oslabený organismus psa, který kvůli jednostranné výživě (často jen granule) delší dobu trpěl nedostatkem, potřebuje intenzivně a v co nejširším spektru doplnit stavební látky v oblasti stopových prvků, vitamínů, minerálních látek a esenciálních mastných kyselin. Proto hned po hladovce začneme krmit zdravě a doplníme chybějící látky.
Zdroj:baron.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kučera Kučera | E-mail | 1. února 2009 v 19:45 | Reagovat

Proboha!

Jsem hodně tolerantní, ale tento článek je snůškou dogmat.

Autorovi chybí základní nomenklaturní orientace v alergologii a to, co doporučuje, je v prvé řadě reklamou na kompletní řadu "léčivých přípravků" německé provenience, v druhé řadě pak jakousi fikcí spojenou s antiveterinární posedlostí. Místo těch blábolů o vyčistění jater a ledvin od jedů,  a střev od hnilobných bakterií by raději měl doložit kontrolovanými pozorováními, které že jedy a bakterie jsou z organizmu vyplavovány a v jakých srovnatelných kvantech.

Některé léčitele uznávám a nepletu se jim do jejich "energetického" vnímání světa, ale když někdo chce své léčitelství podepírat v zásadě biologickými argumenty, tak by tak měl činit standartně uznávanými metodami. Jinak je to pouhá výzva k víře a následování. A ptáte se qui bene? Přece cdVet...

2 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 7. března 2009 v 11:54 | Reagovat

ahoj jestli chcete zhubnout tak se určitě koukněte na tento web http://www.doplnky-fitness.cz

3 greta greta | E-mail | 21. října 2010 v 19:08 | Reagovat

Měla jsem několik let podobné problémy s kůží leckde na tělě. Lékaři mi nedokázali nabídnout nic jiného něž kortikoidy a chemické léky a masti potlačující symptomy.Ty jsem odmítla a použila jsem detoxikační kůru od jednoho regionálního léčitele,který argumentoval stejně, jak se píše v tomto skvělém článku(bez ohledu na to, zda propaguje jistou firmu nebo ne.stejného výsledku lze dosáhnout i jinými prostředky)-že jsou zanesená střeva různými patogeny,plísněmi atd. a oslabená játra. Již po 1/3 léčebného programu mi přestaly padat vlasy, zmizela údajná lupénka ve vlasech(byla to zřejmě plíseň,ale tím se lékaři vůbec nezabývali a nazvali to lupénkou, které už se prý nikdy nezbavím)a všechny další  kožní projevy. Totéž zřejmě platí u zvířat.Pokud jsou znečištěná střeva, je jen otázkou času,kdy se objeví problémy. Je mi jasné,že lékaři,kteří mnoho let těžce studují a pak si nevědí rady s banálníma chorobama,musí být naštvaní a v opozici vůči tak jednoduchým receptům a lidovému léčení.Osobně se domnívám,že za pár desítek let se bude na současnou invazivní medicínu pohlížet jako na středověk(s vyjímkou nezbytných operací při úrazech atp.). K detoxikaci střev stačí použít trávu Psyllium, vynechat pár týdnů cukr,kvasnice, pít 2 litry vody s dvěma citrony. A pak ještě detox zaměřený na různé orgány,kde se doplňuje zvláště zinek a jiné vitamíny-to již dle konkrétního pacienta i léčitele. Je pravda,že i já jsem takového léčitele musela chvíli(rok!) hledat. Přeji všem úspěch a hlavně to nevzdat!

4 KIRANivy KIRANivy | E-mail | Web | 13. července 2018 v 10:05 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such picture leads to worsening feeding and the breath baby, formed hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that fluid does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet better put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/how-to-relieve-breast-pain-during-pregnancy-useful-tips>how to relieve breast pain during pregnancy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama