Civilizační choroby, alergie a kožní problémy psů IV.!!!

8. srpna 2008 v 12:07 |  Nemoci psů

Přirozená a zdravá výživa

Jako základní výživa pro zdravé psy a výživová podpora především při řešení zdravotních problémů u civilizačních chorob psů jako například: kožní problémy, alergie, onemocnění kloubů, reprodukční, trávící nebo jiné potíže se plně osvědčilo za studena lisované (neextrudované) krmivo pro psy cdVet Fit-Croc s čistě přírodními vitamíny (bez syntetických látek).

Krmivo pro psy Fit-Croc nebobtná v žaludku (minimální riziko přetočení), obsahuje pouze přírodní vitamíny, hodnotný za studena lisovaný olej, krevní moučku, extrakt z hroznového vína, rozmarýn a směs pečlivě vybraných léčivých bylin, které podporují přirozené čistění střeva. (Zvětšit obrázek krmiva Fit-Croc)

Poznámka: Pro větší spektrum zcela čerstvých živin a vitamínů můžeme kromě základního krmiva Fit-Crock přikrmovat například 2 až 3 dny v týdnu: maso (nejlépe syrové), zeleninu, ovoce a vejce. Informace o tématu syrové výživy najdeme v samostatném článku: Výživa psa a jídelníček přirozené syrové stravy.
Za studena lisované (neextrudované) krmivo pro psy cdVet Fit-Croc.

Krmivo pro psy Fit-Croc obsahuje přírodní vitamíny


Minerální látky, stopové prvky a vitamíny

Vedle zdravé základní stravy je (obzvláště nyní) velmi nutné oslabenému organismu intenzivněji doplnit chybějících stavební látky, protože jejich nedostatek nadále posiluje alergické symptomy.

Tyto potřeby v oblasti stopových prvků, minerálních látek a vitamínů ve velmi širokém spektru optimálně uspokojuje čistě přírodní krmný doplněk cdVet Micro Mineral (Mikro minerál).

Mikro minerál je přírodní produkt na bázi bylin, ovocných extraktů, kvasnic a mořských řas, který v oblasti stopových prvků a minerálních látek ve velmi širokém spektru optimálně doplňuje výživu a tím pomáhá vyrovnávat deficity způsobené přírodě vzdálenou a jednostrannou výživou (často jen "kompletní" extrudované granule nebo konzervy).
Obzvláště přírodní B-Vitamíny, Biotin, Kalcium, Jod a byliny posilují imunitní systém a přispívají ke zlepšení kondice organismu. Mikro minerál je ideální doplněk každé výživy.

Esenciální mastné kyseliny

Potřeby oslabeného organismu v oblasti esenciálních mastných kyselin pak efektivně a rychle doplní cdVet Nachtkerzenöl (Pupálkový olej) nebo v originální kvalitě, z Egypta dovážený cdVet Ägyptische Schwarzkümmelöl (Olej z černuchy damašské), známý jako přírodní antiseptikum, který pomáhal již za dávných časů faraónům při prevenci a léčení mnoha chorob.
Tyto dva oleje od firmy cdVet jsou zcela nesrovnatelné s běžnými oleji >> Jedná se o čisté oleje (100%) z kontrolovaných Bio-zdrojů lisované za studena (bez karcinogenů) podle DAB (Deutsches ArtzneiBuch / německá lékařská kniha).
Díky jedinečné kvalitě dokáží tyto oba cdVet oleje prostoupit i hnilobným povlakem dosud řádně nevyčištěných střev a tím v prvních fázích řešení alergického nebo kožního problému rychle začít uspokojovat potřeby organismu.


Ošetření vnějších příznaků civilizačních chorob


Příznaky postupně zmizí samy

Po korektní a důsledné sanaci organismu (Vyčištění střev / Doplnění bakterií / Detoxikace + Změna výživy) v závislosti na intenzitě zanesení organismu postupně (týdny až měsíce) všechny vnější viditelné příznaky civilizačních chorob (záněty kůže, uší, svědivost) zmizí.


Zkrácení doby utrpení psa

Pro rychlejší a efektivnější odeznění především těch nepříjemných či bolestivých příznaků (svědění, záněty a infekce kůže, uší, zápach apod.) a tím zkrácení doby utrpení psa používáme hned od počátku řešení potíží tyto osvědčené přírodní bylinkové a minerální cdVet produkty:

Umytí sekretu a lupy

Pokožka a srst psa je po transportu jedovatých látek z přetíženého organismu pokryta odpadními substancemi, které mají formu sekretu, lupů, krusty apod. Jedním z prvních opatření při ošetřování vnějších příznaků u civilizačních chorob je právě koupel psa. Proto v době vnitřní sanace organismu koupeme psa jednou až dvakrát týdně v pH neutrálním přírodním šamponu.
Výživný a zklidňující pH neutrální cdVet Shampoo (čajovníkový šampon), který obsahuje čajovníkový a jojobový olej, protein, ovocné a bylinkové extrakty čistí do hloubky, odstraňuje lupy a plošně uvolňuje svědivé substance.

Medicinský extra jemný cdVet šampon je ideální především při řešení alergických nebo kožních problémů (svědění, eksémy, strupy, zčervenalá pokožka apod.). Ošetřuje i velmi citlivou pokožku a je pro tuto problematiku ideální volbou.

Svědivost, zarudlá místa

Pro urychlení pomoci od tíživějších projevů transportu jedovatých odpadů z organismu ven přes kůži (svědění, holá nebo zarudlá místa apod.), pro ošetření a zklidnění pokožky, pro výživu poškozené srsti, ale především pro hloubkovou očistu od substancí, které způsobují svědivost aplikujeme Fell und Haut Mineralspray (Minerální sprej na kůži a srst) s Aloe-vera a se solí z Mrtvého moře.

Při akutních kožních potížích (strupy, krusta, ekzémy), pro kočky a nebo při mimořádné citlivosti kůže psa způsobené alergickým svěděním použijeme místo Minerálního spreje na kůži a srst přípravek Juck-Ex forte (Sprej proti svědění) s Avokádovým olejem.

Ekzémy, hnisající kůže

Neocenitelným pomocníkem v tématu rozlízané, rozškrábané ekzémy nebo otevřené, špatně se hojící a často také hnisající rány je cdVet Wund-Ex forte (Zacelovač ran) s komplexem minerálů, éterických olejů, s mandlovým olejem a s Mumijem, který doslova zázračně rychle zaceluje rány všeho druhu (řezné rány, kousance, odřeniny apod.)

Na ochranu otevřených ran před vlivy životního prostředí používáme léty osvědčený zklidňující a kůži zvláčňující domácí balsám se včelím voskem, s čajovníkovým, jojobovým a levandulovým olejem Pflegebalsam (Ošetřovací balsám), který jinak používáme také na otlaky, proleženiny, suchá nebo jinak poškozená místa (pomáhá tak jako "Zacelovač ran" i rychlejšímu hojení).

Ošetření uší a očí

K ošetření svědivých nebo zanícených uší (kvasinky) způsobené nadprodukcí sekretu (mazu) při transportu jedů z těla a nebo roztočem používáme cdVet Ohrenpflege (Ušní péče), která s pomocí Levandulového a Čajovníkového oleje potíže uší postupně odstraní.
Pro uklidnění očí a při nadměrné slzivosti používáme osvědčený a velmi šetrný čistící a ošetřovací přírodní přípravek cdVet Augenpflege (Oční péče) z růžové vody zhotovené ze silic korunních plátků různých druhů růží.

Produkty pro řešení civilizačních chorob psů

Přírodní produkty cdVet pro pomoc při řešení problematiky civilizačních chorob psů (alergie, klouby, kožní, reprodukční a jiné problémy), jejichž dovednosti jsou popsány v tomto článku, najdeme v přírodní lékárně obchodu pro psy baron.cz (oddělení Alergie, kožní problémy), kde jsou také kompletní detoxikační sady.


Detoxikační sady

Základním kamenem sanačních programů včetně profylaxe je:
"Vyčištění střev >> Doplnění dobrých bakterií >> Detoxikace".

Pro tuto základní očistu a sanaci organismu pořizujeme kompletní detoxikační sady, protože korektní účinnost mají pouze koncepčně sestavené produkty návazných dovedností optimální sestavené pro odlišné potřeby, které pořizujeme zde: Detoxikace organismu.Závěr terapie praktických léčitelů zvířat z týmu cdVet u civilizačních chorob


Pacient je vyléčen

Po korektní a důsledné sanaci organismu (Vyčištění střev, Doplnění bakterií, Detoxikace + Změna výživy) je střevní mikroflóra v rovnováze.
Škodlivé bakterie střevo opustily, takže již nemohou organismu ubírat důležité živiny s následkem jejich nedostatku ani produkovat jedovaté látky s následkem otravy organismu a zatížení detoxikačních orgánů (játra, ledviny).

Alergické symptomy odezněly a tak samotný pes a jeho rodina (majitel) doznali v poměrně krátkém čase zlepšení bez utrpení.
Majitel psa tak díky nasazení přírodních produktů cdVet nezmařil mnoho času a utratil v porovnání s klasickou veterinární terapií méně peněz.

Odstraněna byla skutečná příčina potíží a tak je pes opět v pořádku.


Kompletní krmivo neexistuje

Důležitý závěr praktických léčitelů zvířat týmu cdVet: "Kompletní krmivo neexistuje". Člověk sice může psa dlouho krmit pouze jedním druhem krmiva, ale tím ho nedokáže optimálně zaopatřit. Proto se ani v tomto bodě neodchýlíme od našeho korektního poradenství.


Pestrá a širokospektrální výživa

Pestrá a širokospektrální výživa je pro optimální podporu zdraví psa správnou a důležitou cestou. Proto doporučujeme v menších dávkách pravidelně a nebo minimálně 2 až 3 dny v týdnu podávat psovi také syrové maso, zeleninu, ovoce a vejce.


Návrat k původní syrové stravě

Po letech moderního "granulového pohodlí" hotových "kompletních" krmiv se však již mnozí chovatelé v USA i v Evropě znovu vrátili k téměř zapomenuté zcela přirozené přírodní syrové stravě (BARF).

Zdroj:baron.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janka Janka | E-mail | Web | 11. října 2014 v 23:04 | Reagovat

Díky za článek.

2 crestar crestar | Web | 7. června 2016 v 21:51 | Reagovat

rychlá pujcka online osek :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama