Pes žere trávu, exkrementy, špínu nebo písek

8. srpna 2008 v 12:20 |  Výživa

Pes žere trávu, exkrementy, špínu nebo písek

Tyto nepříjemné projevy požírání trávy, písku, špíny či exkrementů jsou často popisovány majiteli psů i když svého psa krmí kvalitním a třeba i superprémiovým granulovaným nebo konzervovaným kompletním krmivem. Další neveselé zpovědi pak mnohdy sdělují, že ono nepříjemné požírání (obzvláště exkrementů) nevyřešily ani vitamínové a minerální preparáty.

Příčiny požírání trávy či exkrementů
Požírání písku, špíny či exkrementů je téměř vždy známka nedostatku stavebních látek organismu. Psovi chybějí ve výživě především přírodní stopové prvky, přírodní minerální látky, kvalitní esenciální mastné kyseliny a přírodní vitamíny, které se pes požírání písku, špíny či exkrementů snaží doplnit.

Požírání trávy psem je často signálem jen střevních potíží, ale zpravidla přicházejí oba požírací problémy (špína, exkrementy + tráva) současně a nebo následují krátce po sobě.

Při požírání trávy, písku, špíny či exkrementů je již zpravidla na vnitřních stěnách zlenivělých střev vytvořen hnilobný a pro živiny hůře prostupný povlak z patogenních bakterií a plísní, které pro svoji výživu ubírají organismu psa důležité živiny (snědí mu je před nosem) >> následkem je nedostatek stavebních látek, které organismus psa pro korektní fungování potřebuje.


Kvalitní kompletní krmivo pro psy

Proč problém neřeší kvalitní kompletní krmivo? Masové komponenty téměř všech dnešních termicky extrudovaných granulovaných krmiv jsou při zpracování na moučky (mletí, vaření, sušení) u prvo-zpracovatelů (výrobce mouček) ohřány na vysoké teploty (tlakové vaření).
Následně jsou pak tyto moučky (jemné prášky) pro výrobu extrudovaných krmiv u finálních zpracovatelů (výrobce krmiva) při extruzi (spečení kaše z prášku do granule) ještě jednou šokově ohřána na vysokou teplotu (120 až 200 stupňů). Extruzí granulovaná krmiva jsou tak prakticky upečena. Poznámka: Biologicky hodnotné substance se znehodnocují již při teplotě od 40 stupňů.

Touto vysokou teplotou je kromě bílkovin, enzymů a tuků velká část, přírodních vitamínů, stopových prvků a minerálních látek poškozena, zničena nebo spečením uzavřena (biologicky nevyužitelná). Následně přidané syntetické vitamíny a syntetické minerálních látky však nenahradí širokou škálu přírodních vitamínů ani celé spektrum přírodních stopových prvků a přírodních minerálních látek, které organismus psa potřebuje.
Organismus psa jednostranně krmeného převážně termicky extrudovanými granulemi tak zpravidla (dříve nebo později) začne trpět nedostatkem, který se mnohdy snaží požíráním písku, špíny či exkrementů vyrovnat.


Vitamínové a minerální doplňky pro psy

Proč problém neřeší ani většina vitamínových, minerálních a jiných doplňků stravy, respektive proč tyto preparáty mnohdy nepomáhají ono požírání trávy, písku, špíny či exkrementů zcela odstranit?

Velká část vitamínových, minerálních a jiných preparátů bohužel obsahuje také uměle vyrobené syntetické (chemické) látky. Tyto přidané syntetické vitamíny, syntetické minerálních látky a jiné však nenahradí širokou škálu přírodních vitamínů ani celé spektrum přírodních stopových prvků a přírodních minerálních látek, které organismus psa potřebuje a proto tento problém nedostatku obvykle neřeší.
Více informací na téma vitamíny nabízí samostatný článek Rozdíl mezi přírodními a umělými vitamíny.


Řešení požíracích problémů u psů

Přirozeně přírodním řešením těchto požíracích problémů našich psů způsobených zpravidla nedostatkem živin je přírodě blízská a pestrá výživa, sanace organismu (vyčištění trávícího traktu) a doplnění všech chybějících stavebních látek. Osvědčeným receptem v této tématice s velkou úspěšností je využití specielních přírodních doplňků výživy z programu cdVet.


a) Vyčištění a sanace střev psa

Nejprve musíme podpořit vyčištění střeva. K tomu je určen přírodní doplněk výživy Darm Vital (Vitální střevo). Ten dodá střevům čistící byliny a zeleninové extrakty, které zneškodní patogenní bakterie a ty střevo opustí. Darm Vital dále doplní vitamíny, rozhýbe střevní peristaltiku a zlepší klima pro dobré bakterie (sanace). Poznámka: Bez vyčištění střev nemohou (zcela logicky) mít jakákoli jiná opatření úspěch


b) Doplnění dobrých bakterií

Po vyčištění střev od škodlivých patogenních bakterií (hnilobný povlak) je nutné ozdravit střevní mikroflóru doplněním dobrých bakterií, které jsou pro zdravou a přirozenou symbiosu ve střevě a tím pro zdraví organismu psa nepostradatelné (vyvážení střevní mikroflóry). Speciální kombinace fermentovaných bylin v krmném doplňku Darm Aktiv (Aktivní střevo) doplní dobré bakterie a pomůže ve střevě osídlit novou zdravou mikroflóru (kolonizace).


c) Přirozená a zdravá výživa psa

Díky vyčištěným střevům může organismus psa opět lépe přijímat živiny. Především při řešení potíží je pro trvalý úspěch velmi důležité krmit psa přírodě blízkou širokospektrální (pestrou) a zdravou stravou, která neobsahuje syntetické látky (umělé vitamíny, ochucovadla, barviva, konzervační látky apod.).

Jako optimální výživa pro zdravé psy a výživová podpora při řešení zdravotních potíží u rozličných projevů civilizačních chorob se plně osvědčilo za studena lisované (neextrudované) krmivo pro psy cdVet Fit-Croc. Krmivo cdVet Fit-Croc nebobtná v žaludku, obsahuje pouze přírodní vitamíny a směs pečlivě vybraných léčivých bylin, které podporují přirozené čistění střeva.

Poznámka: Pro větší spektrum zcela čerstvých živin a vitamínů můžeme kromě základního krmiva Fit-Crock přikrmovat například 2 až 3 dny v týdnu: maso (nejlépe syrové), zeleninu, ovoce a vejce. Zde můžeme prohlížet osvědčený rámcový Jídelníček zdravé výživy psa (Jídelníček připravujeme)


d) Stopové prvky, minerální látky a vitamíny

Vedle solidní a zdravé základní stravy je obzvláště nyní při řešení problému velmi nutné organismu psa intenzivněji doplnit chybějících stavební látky, protože jejich nedostatek nadále posiluje stávající potíže. Tyto potřeby optimálně uspokojuje čistě přírodní krmný doplněk Micro Mineral (Mikro minerál).

cdVet Micro Mineral je přírodní produkt na bázi bylin, ovocných extraktů, kvasnic a mořských řas pro psy a kočky, který v oblasti stopových prvků a minerálních látek ve velmi širokém spektru optimálně doplňuje výživu a tím pomáhá vyrovnávat deficity způsobené přírodě vzdálenou a jednostrannou výživou (často jen extrudovaná krmiva).

Produkty pro odstranění požíracích problémů

Osvědčené a zcela přírodní produkty cdVet pro řešení problematiky civilizačních chorob (Alergie, kožní problémy) a potíží s požíráním trávy, písku, špíny či exkrementů najdeme v PŘÍRODNÍ LÉKÁRNĚ obchodu pro psy baron.cz v oddělení Alergie, kožní problémy, kde jsou také kompletní detoxikační sady.


Detoxikační sady

Základním kamenem sanačních programů včetně profylaxe je:
"Vyčištění střev >> Doplnění dobrých bakterií >> Detoxikace".
Pro tuto základní očistu a sanaci organismu pořizujeme kompletní detoxikační sady, protože korektní účinnost mají pouze koncepčně sestavené produkty návazných dovedností optimální sestavené pro různé potřeby či potíže, které pořizujeme zde: Detoxikace organismu
Zdroj:baron.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kačena kačena | E-mail | Web | 26. listopadu 2014 v 15:07 | Reagovat

Tak možná krmit starým osvědčeným způsobem - maso, příkrm, vitamíny.

2 bayberry bayberry | Web | 7. září 2016 v 13:03 | Reagovat

online pujcka pred výplatou jílové :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama